Pionizator KOTEK II invento™ umożliwia indywidualne podejście do potrzeb dziecka i jego rodziny. Odpowiednia konfiguracja urządzenia pozwala na pionizację tyłem lub przodem w zależności od dysfunkcji narządu ruchu i wskazań medycznych/terapeutycznych. Dobór właściwego dla dziecka sposobu pionizacji, dostarczy pozytywnych bodźców niezbędnych do dalszego rozwoju.


Płynna regulacja kąta nachylenia (od 0° do 90°), pozwala na zmianę pozycji z leżącej do stojącej. Co ważne, pionizator posiada zabezpieczenie uniemożliwiające przypadkową jej zmianę.


Znacznym ułatwieniem podczas użytkowania jest podziałka wskazująca kąt pochylenia pionizatora. Ułatwia ona codzienny proces rehabilitacji.


Ergonomiczny system pelot i pasów bezpieczeństwa sprawia, że dziecko czuje się w KOTKU II invento™ bardzo pewnie i bezpiecznie. Dzięki temu ma możliwość spożywania posiłków, zabawy, nauki oraz terapii w najlepszej dla siebie pozycji.


WSKAZANIA

Zalecany dla dzieci i młodzieży, u których rozpoznano:


-Mózgowe porażenie dziecięce – różne postacie.

-Uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego o różnej etiologii z niedowładami kończyn, ciężkimi zaburzeniami równowagi i koordynacji ruchów.

-Choroby demielinizacyjne (stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne i inne).

-Przepuklinę oponowo-rdzeniową.

-Choroby mięśni przebiegające z niedowładami i porażeniami (dystrofia, miastenia, zapalenie wielomięśniowe).

-Zespoły genetyczne przebiegające z niedowładami kończyn.

-Choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne.

-Inne choroby przebiegające z niedowładami, porażeniami, uszkodzeniami w zakresie narządu ruchu.

-Po przebytych urazach czaszkowo-mózgowych lub urazach kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego z niedowładami i porażeniami.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć

Akces Med - Pionizator dzieciecy Kotek II

  • Producent: Akces Med
  • Kod produktu: OV - KOTEK II
  • Dostępność: 7 dni
  • 3 700,00zł