Urządzenie wielofunkcyjne DALMATYŃCZYK invento™ ma szerokie zastosowanie w procesie rehabilitacji. Polecane jest zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Pełni rolę fotelika rehabilitacyjnego, pionizatora statycznego oraz leżanki co jest niewątpliwie jego główną zaletą. Oszczędność miejsca i wielofunkcyjność to jego główne cechy. Używane zarówno we wstępnej adaptacji pacjentów do pozycji siedzącej, jak i w dalszym złożonym procesie rehabilitacji.


Dzięki sprężynie pneumatycznej możemy płynnie pionizować pacjentów z pozycji leżącej do stojącej. Co więcej, możemy to zrobić nie wyjmując ich z pionizatora. Taką możliwość szczególnie docenią terapeuci oraz opiekunowie.


Rozbudowany system pelot i pasów bezpieczeństwa w DALMATYŃCZYKu invento™ sprawia, że dziecko czuje się w nim bardzo pewnie i bezpiecznie. Zadbaliśmy jednocześnie o maksymalną wygodę i swobodę ruchów.


Kamizelka bezpieczeństwa i pas biodrowy wyposażone zostały w innowacyjny system CHWYĆ I POCIĄGNIJ©. Umożliwiają one błyskawiczne i precyzyjne zabezpieczenie dziecka w urządzeniu, a w razie potrzeby na natychmiastowe wyjęcie pacjenta z urządzenia.


WSKAZANIA

Zalecany dla dzieci i młodzieży, u których rozpoznano:


-Mózgowe porażenie dziecięce – różne postacie.

-Uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego o różnej etiologii z niedowładami kończyn, ciężkimi zaburzeniami równowagi i koordynacji ruchów.

-Choroby demielinizacyjne (stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne i inne).

-Przepuklinę oponowo-rdzeniową.

-Choroby mięśni przebiegające z niedowładami i porażeniami (dystrofia, miastenia, zapalenie wielomięśniowe).

-Zespoły genetyczne przebiegające z niedowładami kończyn.

-Choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne.

-Inne choroby przebiegające z niedowładami, porażeniami, uszkodzeniami w zakresie narządu ruchu.

-Po przebytych urazach czaszkowo-mózgowych lub urazach kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego z niedowładami i porażeniami.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć

Akces Med - Urządzenie Multifunkcyjne Dalmatyczyk Invento

  • Producent: Akces Med
  • Kod produktu: OV - DALM INVENTO
  • Dostępność: 7 dni
  • 3 950,00zł