PCO – Gorset Odciążająco – Stabilizujący PCO-T-03

PCO - Gorset Odciążająco - Stabilizujący PCO-T-03

1 600,00 zł
PCO - Gorset Odciążająco - Stabilizujący PCO-T-03
PCO - Gorset Odciążająco - Stabilizujący PCO-T-03
PCO - Gorset Odciążająco - Stabilizujący PCO-T-03
PCO - Gorset Odciążająco - Stabilizujący PCO-T-03
PCO - Gorset Odciążająco - Stabilizujący PCO-T-03

PCO - Gorset Odciążająco - Stabilizujący PCO-T-03

1 600,00 zł
Kod refundacji NFZ :
Zaopatrzenie indywidualne : Ł.054.01 - Gorset odciążająco - stabilizujący - 700 zł
Maximum quantity exceeded
Minimum purchase amount of 0 is required
Maximum purchase amount of 0 is allowed
Categories: Tułów, Ł.054.01
  • Description

JAK DZIAŁA KAMIZELKA PCO-T-03?
Wykonana z miękkiej lycry i tylnego termoplastycznego usztywnienia, zapewnia głęboką, rdzeniową kompresję i stabilizację napięcia mięśniowego, a dodatkowo stabilizuje i odciąża mięśnie przykręgosłupowe. Elastyczność i głęboki ucisk lycry zapewniają poprawienie równowagi ciała, a także zdecydowane zmniejszenie ruchów mimowolnych dziecka.

Tylny panel został wykonany z innowacyjnego surowca MEMORYcast™, który wyścielony jest neoprenem, zapewniającym dodatkową stabilizację i odciążenie punktów newralgicznych.

Surowiec MEMORYcast™ składa się z dzianin okładkowych, szczepnych, cienkiej i kolorowej pianki neoprenowej oraz specjalnej płytki termoplastycznej, którą można dowolnie modelować pod wpływem temperatury. Płyta ta ma właściwości fizyczne bardzo twardego, przypominającego nylon tworzywa sztucznego, które mięknie już w temperaturze 60 ° C. Jest to bardzo łatwo osiągalne poprzez zanurzenie ortezy w gorącej wodzie lub rozgrzanie w zwykłej kuchence mikrofalowej. Płyta nie jest niebezpieczna i ulega biodegradacji.

W odróżnieniu od tradycyjnego opatrunku gipsowego, surowiec MEMORYcast™ jest wysoce plastyczny, dzięki czemu może być dowolnie podgrzewany i dokształcany, a kąty unieruchomienia systematycznie zmieniane zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Takie rozwiązanie pozwala na perfekcyjne unieruchomienie kręgosłupa w przypadku razów ortopedycznych bądź schorzeń neurologicznych.

Kamizelka tułowia PCO-T-03 powinna być stosowana w trakcie tradycyjnego postępowania fizjoterapeutycznego i terapii zajęciowej. Takie rozwiązanie zapewni ograniczenie ruchów mimowolnych, unormowanie napięcia mięśniowego oraz pozwoli na osiągniecie zdecydowanie lepszych efektów terapeutycznych.

Przyjmuje się, że stosowanie Kompresyjnych Ortez Posturalnych PCO® i ich głęboki ucisk pozwala na osiągniecie lepszej informacji sensorycznej płynącej do mózgu dziecka, co z kolei zwiększa propriocepcję i świadomość własnego ciała. Tym samym, ortezy dynamiczne PCO® są rewelacyjnym narzędziem we wspomaganiu leczenia i walce ze wzmożonym napięciem mięśniowym, w tym ze spastyką.

ZALETY
-poprawa równowagi ciała
-zwiększenie stabilizacji rdzeniowej
-zwiększenie biernego i aktywnego ruchu w stawach
-normalizacja napięcia mięśniowego
-zmniejszenie spastyki
-zmniejszenie ruchów mimowolnych
-usprawnienie mięśni oddechowych

PRZEZNACZENIE
-mózgowe porażenie dziecięce (MPD)
-rozszczep kręgosłupa
-Zespół Downa
-zaburzenia integracji sensorycznej (SI)
-wzmożone napięcie mięśniowe (wnm)
-osłabione napięcie mięśniowe (onm)
-spastyka
-atetoza
-ataksja
-dyskineza
-dystonia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *